PVC Kapı Modelleri

PVC kapılar tüm yaşam alanlarında kullanılabilmektedir. PVC kapı sistemleri balkon kapıları, banyo, WC kapısı olarak kullanıldığı gibi bina içlerinde oda kapısı olarak da kullanılmaktadır.  Son yıllarda geliştirilen yeni kilit sistemleri ve darbeye karşı dayanıklı dekoratif plakalar sayesinde PVC kapı modelleri binaların dış kapılarında da kullanılmaktadır.

Balkon kapısı olarak kullanılan PVC kapılar içe açılabildiği gibi dar yerlerde dışa açılır olarak da üretilebilmektedir. PVC kapılar, binanın ve iç ortamın mimarisine göre beyaz renkte olabildiği gibi ahşap görünümlü olarak nitelendirilen altın meşe, budaklı meşe, maun, sedir ve ceviz desenlerinde lamine kaplı olarak üretilebilmektedir. Lamine seçeneklerinde iç ve dış kısmı farklı renkte uygulanabilmektedir.

PVC kapı modelleri, ahşap ve alüminyum kapılara göre  dış ortam etkilerine (güneş ışınları, yağmur gibi) daha dirençli; bakımları ve temizlikleri ise daha kolaydır. Pvc kapı sistemlerinin uzun yıllar sağlıklı bir şekilde çalışması için aksesuarlarının 6 ayda bir yağlanması  yeterlidir.

PVC kapılar mimariye uygun olarak kemerli de üretilebilmektedir. Kemerli olarak nitelendirilen pvc kapı sistemleri özellikle yuvarlak hatlara sahip yapılarda etkin şekilde kullanılabilmektedir. Kemerli pvc kapı sistemleri de istenirse  lamine kaplamalı olarak üretilmektedir.

PVC kapı sistemleri ısı yalıtımı açısından rakiplerine göre çok avantajlıdır. PVC kapı farklı kalınlıkta  cam uygulamaları yapılabildiği  gibi sandviç panel kullanılarak da ısı yalıtımı özelliği arttırılabilir. PVC kapı sistemleri avantajları nedeniyle daha çok tercih edilmektedir.